Biznis sú peniaze
Lenže nie je otázkou peňazí na čo ich minieme, ale skade ich zoberieme. Keď si pri každých narodeninách blahoželáme a prajeme si veľa zdravia, nie je to len fráza. Zdravie je nad akýkoľvek hmotný statok, pretože nás drží pri živote. No a to už vieme, že život nejde ničím nahradiť.
Farmaceutické lobby
Keď sa povie slovo lieky určite to vo vás niečo evokuje. Každý z nás sa stretol s nejakým liekom, ktorý užíval on, jeho blízky alebo ešte stále užíva alebo ho dokonca musí užívať do konca svojho života. A práve tu nastáva vážna situácia. Keď si budem do konca života nakupovať lieky, bude zo mňa mať farmaceutický priemysel doživotne peniaze. Pretože mi doktor povedal, že dané lieky potrebujem a bez nich nemôžem prežiť plnohodnotný život.
Keď som čítala istú knihu o tom ako jeden človek našiel liek na vyliečenie zraku a ponúkol ho jednotlivým štátom, ostala som v šoku. Nielenže sa mu skoro žiaden štát naspäť neozval, ale tá jediná odpoveď, ktorá mu prišla bola až dych vyrážajúca. Odpísali mu z Japonska, že otestovali jeho teóriu a je naozaj pravdivá. Jej úspešnosť bola vysoká a ľudia sa naozaj vyliečili z ochorenia zraku. Krátkozrakosti, ďalekozrakosti, astigmatizmu alebo šedého zákalu. Zázračné. Pomyslela som si. No nasledujúca veta mi už naozaj vyrazila dych. Japonsko napísalo, že ich ekonomika by to nezvládla, keby sa niečo takéto dostane do nemocníc a podobných zariadení.
Čo má ekonomika spoločné so zdravím?
Takáto otázka zarezonuje našou mysľou, pretože to nie je mysliteľné, aby na našom zdraví alebo skôr na našej choroby štátna ekonomika zarábala. A kebyže sa náhodou uzdravíme, utrpí tým štátna ekonomika, takže oni v podstate nemajú žiadny záujem o to, aby sme boli zdraví. Chcú nás udržiavať v dlhotrvajúcej chorobe, ktorá bude vyžadovať veľké finančné prostriedky na udržiavanie stavu, ani nie na vyliečenie.